Εθελοντική αιμοδοσία 21 & 28 Νοεμβρίου 2021 σε Φιλιατρά και Γαργαλιάνους.

16 Νοεμβρίου, 2021 21:19

Πρόσκληση συμμετοχής στο πρόγραμμα εθελοντικής αιμοδοσίας

του Δήμου Τριφυλίας

Ο Δήμος Τριφυλίας και η Κοινωφελής Επιχείρηση με την υποστήριξη του Νοσοκομείου Κυπαρισσίας  διοργανώνουν εθελοντική αιμοδοσία με το ακόλουθο πρόγραμμα :

• 21η  Νοεμβρίου 2021 στην Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Φιλιατρών
  • 28η Νοεμβρίου 2021 στην Μπρίσκειο Βιβλιοθήκη Γαργαλιάνων.

‘Ωρα Αιμοληψιών : 10.00 έως 14.00

Δίνουμε αίμα, δίνουμε ζωή.

Καλούμε του εθελοντές αιμοδότες, τις επιχειρήσεις, τους συλλόγους, τις υπηρεσίες να συμμετέχουν  σε μια πράξη ηθικής, κοινωνικής ευθύνης  και προσφοράς.

• Αν είστε φορέας και θέλετε να στηρίξετε τη διοργάνωση, δηλώστε τη συμμετοχή σας (τηλεφωνικά ή με ηλεκτρονικό μήνυμα για να αποτυπωθεί η συμμετοχή σας στο ψηφιακό υλικό, που θα κυκλοφορήσει, γνωστοποιείστε το στα μέλη σας.
  • Αν είστε επιχείρηση, μεταφέρατε το μήνυμα και παροτρύνετε στο πλαίσιο της κοινωνικής εταιρικής ευθύνης σας, το προσωπικό σας να αγκαλιάσει τη δράση με την ενεργή συμμετοχή του.
  • Μεταφέρατε το μήνυμα και ενθαρρύνατε τους δικούς σας ανθρώπους, γιατί η αλληλεγγύη είναι κοινωνικός πολιτισμός.
  • Δημοσιοποιήστε την πρόσκληση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης για να διαχυθεί η πληροφορία.

Συμμετέχουμε όλοι γιατί μπορεί να είμαστε εμείς αυτοί που θα χρειαστούμε το αίμα. Συμμετέχουμε όλοι γιατί η αιμοδοσία αποτελεί πράξη αγάπης και αλληλεγγύης προς το συνάνθρωπο μας.

Στηρίζουμε την εθελοντική αιμοδοσία, γιατί το αίμα του αιμοδότη μπορεί να κάνει τη διαφορά μεταξύ θανάτου και ζωής.

Με την  ευγενική χορηγία

Βίκος Φυσικό Μεταλλικό Νερό.

ΑΒ Φιλιατρών ΠΑΝ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ

και Σ.ΜΠΟΥΛΟΥΛΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ

Πληροφορίες : Στυλιανού Φωτεινή

τηλ. επικοινωνίας 2761360025/ 6942778793

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΤΡΙΦΥΛΙΑΣ

& ΠΡΟΕΔΡΟΣ της Κ.Ε.Π.Π.Α.ΠΕ.ΔΗ.Τ.

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΕΒΕΝΤΑΚΗΣ