Πραγματοποιήθηκε 2η αποστολή Ανθρωπιστικής βοήθειας από το Δήμο Τριφυλίας

18 Απριλίου, 2023 13:13

Μετά την ολοκλήρωση της αποστολής της ανθρωπιστικής βοήθειας στους σεισμοπαθείς της Τουρκίας και της Συρίας, μέσω του Περιφερειακού Καταστήματος του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού στην Καλαμάτα, ετοιμάσαμε δεύτερη αποστολή με μεταχειρισμένα είδη ρουχισμού που δεν ήταν αποδεκτά στην αποστολή στην Τουρκία και Συρία, για τους συνανθρώπους μας που έχουν ανάγκη στη χώρα μας.

Με την απλόχερη και συγκινητική προσφορά των κατοίκων της Τριφυλίας, η δεύτερη αποστολή, (4) παλετών με είδη ρουχισμού σε κιβώτια, ταξίδεψε χθες για το Κέντρο Υποδοχής & Αλληλεγγύης του Δήμου Αθηναίων.

Ευχαριστούμε θερμά τη “Μεταφορική Τριφυλίας & Ολυμπίας Σαμέτης Ν. Διονύσιος” για την ευγενική προσφορά της φόρτωσης, συσκευασίας και αποστολής αφιλοκερδώς. Ευχόμαστε να ζεστάναμε το κορμί και κυρίως την ψυχή συνανθρώπων μας, που έχουν ανάγκη της αγάπη και τη στήριξη μας.

«Αν έχεις βοηθήσει έναν άνθρωπο, αν του χάρισες λίγη ελπίδα …τότε πίστεψε το.. δεν ζεις μάταια ..!!!»

Μάρτιν Λούθερ Κινγκ.