Παρουσίαση του Βιβλίου του Εκπαιδευτικού & Συγγραφέα Στάθη Παρασκευόπουλου «Ο Παπατσώρης και τα παιδιά του Αδάμ και Αναγνώστης στο ’21. Διακόσια χρόνια από τότε»

8 Μαρτίου, 2022 12:04

Σάββατο, 12.03.2022 ώρα 19.00

Αίθουσα Αλέκος Παπαδόπουλος – Κυπαρισσία.

Η Κοινωφελής Επιχείρηση Παιδείας Πολιτισμού Αλληλεγγύης Περιβάλλοντος Δήμου Τριφυλίας (Κ.Ε.Π.Π.Α.ΠΕ.ΔΗ.Τ.) παρουσιάζει το Βιβλίο του Εκπαιδευτικού & Συγγραφέα Στάθη Παρασκευόπουλου «Ο Παπατσώρης και τα παιδιά του Αδάμ και Αναγνώστης στο ’21. Διακόσια χρόνια από τότε» το Σάββατο, 12 Μαρτίου 2022 και ώρα 19.00 στην Αίθουσα Αλέκος Παπαδόπουλος – Κυπαρισσία.

Το βιβλίο παρουσιάζεται στο πλαίσιο των επετειακών εκδηλώσεων για τον εορτασμό  των 200 χρόνων από την Ελληνική Επανάσταση, από τον Εκδότη κ. Σάββα Καλεντερίδη.

Χαιρετίζουν την εκδήλωση :

• Αρχηγός του Γενικού Επιτελείου Στρατού Αντιστράτηγος Χαράλαμπος Λαλούσης
  • Αλέξανδρος Παπατσώρης, απόγονος της οικογένειας Παπατσώρη
  • Γεώργιος Σταματόπουλος, γλύπτης & χαράκτης της Τράπεζας της Ελλάδος

Ο Δήμος Τριφυλίας θα τιμήσει τον Συγγραφέα με το Μετάλλιο των Ντρέδων, το οποίο έχει φιλοτεχνήσει ο κ. Γεώργιος Σταματόπουλος,  για τα 50 χρόνια πνευματικής δημιουργίας και προσφοράς του στα γράμματα, τον πολιτισμό και την αγαπημένη του Κυπαρισσία.

Συντονίζουν την εκδήλωση η κ. Φωτεινή Στυλιανού και  ο κ. Σταύρος Σταθόπουλος.

Η είσοδος ελεύθερη, σύμφωνα με τα ισχύοντα υγειονομικά μέτρα.

Πληροφορίες:

Στυλιανού Φωτεινή  2761360025/ 6942778793